Sani durerosi, semn de sarcina sau alt motiv?

Afectiuni ale sanilor

Postata de valy_gaby cu 14 ani in urma.

Buna seara. Ma confrunt cu o mica , mare problema. La inceputul lunii, am simtit ca ma dor sanii, apoi au inceput sa se mareasca. Aceeasi problema am avut o exact in aceeasi perioada a anului trecut, doar ca atunci sanii,nu s au marit asa tare. La mamografie totul a iesit normal.Acum astept sa mi vina .... menstruatia, dar stiu ca nu s dureri premenstruale deoarece durerea a inceput la o saptamana, dupa ciclu.Imi puteti da un sfat? Am 36 de ani, deci nu ar fi exclus o eventuala sarcina, dar semnele sa fie vizibile asa repede? Va multumesc pentru eventualele raspunsuri.

Raspunsuri (12)

zizi

acum 14 ani

si eu am aceeasi problema cu exceptia ca este total exclusa o sarcina.Chiar as fi interesata de posibilele raspunsuri

ionica

acum 14 ani

Daca asteptati sa va vina menstruatia este clar ca de aceea va dor sanii. La mine spre expemplu ma dor sanii cu 7 zile pana sa imi vina menstruatia.

oana

acum 14 ani

Cand iti doresti un copil si ai posibile simptome de sarcina asteptarea e foarte grea.Eu mai am 10 zile pana la menstruatie,imi doresc foarte mult un bebe,mi-am facut 2 teste(negative).Am citit toate site-urile cu simptome de sarcina si tot nelamurita sunt.Asta e asteptam.

valy_gaby

acum 14 ani

Buna seara din nou. Problema e ca ciclul mi a venit, dar durerea nu s a diminuat, si nici din volum nu pare sa se fi micsorat.

anca

acum 14 ani

fa un test de sarcina daca durerea de sani continua
s-ar putea sa fie ultima menstruatie

elena-25

acum 14 ani

am derere de sini de o luna de zile sau marit f tare si ma dor f mult tot timpu nu sunt in perioada mestruatiei si nici insarcinata nu sunt .am dor o prob hormonala sinu drep ma dore mai mult si are si o portiune mai tare puteti sa-mi rasp va rog

alina 21

acum 14 ani

buna seara am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta
acum vreo luna am avut un accident destul de grav , am facut operatie la ficat si fiere si plus mii de teste ecografii, sange. de atunci nu mi-a mai venit ciclul. exista posibilitatea sa fiu insarcinata sau doar sa imi intarzie din cauza traumelor suferite?

ludmila

acum 12 ani

Salut,am si eu o intrebare,am baut pastile Clomifen pentru a ramine insarcimata,ma dor sinii de citeva zile,mai am patru zile pina la ciclu,dar niciodata nu se incepe la timp,de obicei intirzie cu 10-15 zile,cum credeti pot fi simptome de sarcina?

ala

acum 10 ani

Cred ca cel mai bine un consult la mamolog, o ecografie indeferent de virsta. Astfel poti sa ai un diagnostic sigur.

claudia

acum 10 ani

de 3 saptamani ma dor sani dar nu tare si ai simt grei de ce va rog sa mi dati raspunsu

CLAUDIA

acum 10 ani

BUNA MA CONFRUNT CU O PROBLEMA MA DOR SANI DAR NU FOARTE TARE SI AI SIMT GREI UMFLATI VA ROG AJUTATIMA CE SE ANTAMPLA

Utilizator11567573127

acum 4 ani

Am avut o pierdere de sarcina si nu a mai rămas însărcinată și acum iau profecund si ma dor sâni del o săptămână ce poate să fie și dureri de cap