modificare de volum a sanului

Afectiuni ale sanilor

Postata de adela3840536 cu 14 ani in urma.

as dori sa stiu ce poate sa insemne marirea in volum a unui san fata de celalalt.mentionez ca a fost mai mare decat stangul mereu dar in ultima perioada(cateva luni) mi se pare ca e mai mare si vizibila diferenta. il simt si mai greu si am si dureri, ca niste cutite dar nu sunt insuportabile. aveam si inainte aceste dureri dar numai la ciclu. acum apar si dupa ciclu si la mijlocul ciclului. deci s-au indesit de asta ma ingrijoreaza. sisanul desi se umfla in perioada ciclului nu mai revine la forma initiala. sau asa mi se pare mie? poate sa fie de la sutien? ce este recomandat sa fac: o ecografie sau o mamografie? mentionez ca am 39 de ani si desi sunt casatorita nu am avut niciodata copii si nici nu am ramas gravida. va rog daca ati avut asemenea probleme sa-mi spuneti si mie , va multumesc

Raspunsuri (2)

irinuca

acum 14 ani

Ar fi bine sa mergeti sa faceti o ecografie, este posibil sa aveti un nodul si din cauza acestuia sa apara durerile
Numai bine

Luisa

acum 14 ani

Mergi la un examen mamografic si poti cere sfatul specialistului.