Buna ziua am 35 de ani si ma dor sanii in parti si am ca niste nodule stiti din ce cauza??

Afectiuni ale sanilor

Postata de Mintenas Andreea cu 2 luni in urma.

Știți cum as putea scăpa de durerea de sani și ce ar trebui sa ai pentru durere

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Durerile mamare pot fi cauzate de diversi factori ca hormoni, leziuni sau infectii, tumori benigne sau maligne. Nodulii pot fi cauzati de fibroame sau chisturi. E necesar un consult medical pentru un diagnostic precis. Pentru ameliorarea durerii, poti incerca aplicarea de comprese calde, analgezice, sau purtand un sutien de suport. E bine sa ai o dieta echilibrata, sa faci exercitii fizice regulate si sa eviti stresul. Totusi, este foarte important sa te adresezi unui specialist pentru a exclude cauzele mai grave.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/cauzele-aparitiei-durerilor-de-sani_17569

Mintenas Andreea

acum 2 luni

As dori sa mi se trimită răspunsul pe email.Multumesc