afectiuni ale sinilor?

Afectiuni ale sanilor Tulburari de asimetrie de san Mastoza fibrochistica Marirea lactatie Suprimarea lactatiei Reflexul de ejectie a laptelui Durere la nivelul sanilor postpartum
+4
Vezi toate grupurile

Postata de reinharda cu 7 ani in urma.

buna ziua,
am facut o ecografie la sini iar pe sinul sting mi-a gasit un chist. Diagnosticul este-formatiune chistica cadran inf.ext.stg.
sin sting-cu structura mixta adipoasa si glandulara cu o formatiune chistica de 0,61/0,49 cm cu contur regulat hipoecogena fara vasularz.in interiorul formatiunii chistice lactisita in cadranul inf.ext.stg.Sint la menopauza si nu fac tratament hormonal.Sint foarte speriata .Va rog daca se poate sa ma indrumati ce sa fac .Multumesc.

Raspunsuri (1)

vioreao

acum 6 ani

Buna ziua ,am si eu aceeas problema ,acum 2 ani am facut o ecografie si mi-a iesit mai multe chisturi mamare acum ar trebui sa fac o mamografie ,doctora de familie mi-a recomandat sa fac o mamografie performanta cum a iesit acum ,daca ati gasit o rezolvare mai buna va rog sa imi spuneti si mie .