Degetul mare si aratator de la mana stanga sunt amortite de o saptamana care este motivul?

Afectiunea 24 de ore fara somn

Postata de MembruMobileApp1497878542 cu 6 ani in urma.

Cam de vreo saptamana am degetul mare si aratator de la mana stanga, amortite si cu o senzatie de arsura .Pentru 2 zile am avut si al treilea deget amortit precum si o senzatie de slabiciune in palma. Farmacista mi a spus ca e posibil sa am un deficit de magneziu si B6 .Mentionez ca am avut un stil de viata dezordonat , nopti nedormite, mese neregulate uneori prea copiase alteori lipseau total, fumez, am consumat si alcool o perioada ... Am observat ca mi a crescut tensiunea arteriala in ultima perioada si probabil s a dereglat implicit nivelul de colesterol si glicemia ...Ati putea sa ma sfatuiti ,se poate daca imi schimb stilul de viata si sa iau suplimente de magneziu si b6 o perioada , si daca se gaseste vreun tratament naturist care sa ma ajute, e posibil sa scap de aceasta amorteala ?

Raspunsuri (1)

Cristian

acum un an

Salut! Ce remendiu ai găsit pentru amorțirea celor doua degete ? Prin aceeași situație trec și eu acu ! De o luna îmi cam amorțesc cele doua degete și simt o arsura la buricul degetului arătător ! Mulțumesc