Cum poate scăpa fata care suferă de autism de acest deficit de atenție și agitație??

ADHD

Postata de Andreea Maria Florea cu un an in urma.

Am fetiță în vârstă de 6 ani care suferă de tulburare din spectrul autist ,am fost la medic cu ea și ia dat rispolept 1 ml dimineața și 1 ml seara tanakan b complex ,dar nu folosește la nimic mi a dat ultima oară când am fost la control actovegin ,dar parca mie teama sa i dau .Menționez că și la școală și la terapie nu este atenta absolut deloc este foarte agitata plânge din orice ,și acasă tot la fel nu prea mă înțeleg cu ea ,ce as putea sa mai fac că sa fie câtuși de cat mai bine ,ce sfat îmi dați?

Raspunsuri (1)

Pat

acum 8 luni

Actovegin e sânge de vițel. Degeaba l a prescris , asa mi a zis alta dr