Unde pot gasi un medic care se ocupa de autovaccinare?

Acnee

Postata de Utilizator11713797201 cu 4 saptamani in urma.

Buna! Mi s a recomandat autovaccinarea pentru acneea mea (cauzata de un stafilococ). Ma puteti ajuta cu o locatie in Arad/Timisoara unde as putea gasi acest tratament? Tin să mentionez ca nu este vorba de Terapia Vampir.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Ati putea sa va adresati unei clinici specializate in dermatologie sau imunologie. Un medic dermatolog sau imunolog ar putea sa va ajute cu informatii despre autovaccinare.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Analize-de-laborator/antibiograma-si-autovaccinul_1284