Cum pot scapa de Bromazepam?

Abuz de stupefiante

Postata de Ion cu 11 luni in urma.

Să-mi lase și mie cineva o schiță, un tabel cum sa scot, bromazepam-ul, îl iau de 4 ani încontinuu, 2 pe zi de 3 mg fiecare, cum să-l scot treptat, câte puțin.. Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Bromazepamul este un medicament cu prescriptie medicala si trebuie redus sau intrerupt sub supravegherea si indrumarea unui medic, deoarece acest lucru poate provoca efecte secundare si poate avea consecinte asupra starii dumneavoastra de sanatate.

Recomandarea noastra este sa consultati medicul dumneavoastra sau un specialist in sanatate mintala pentru a va asista in procesul de reducere a bromazepamului.

Medicul poate crea un plan individualizat pentru dumneavoastra, tinand cont de doza actuala, durata utilizarii si starea dumneavoastra generala de sanatate pentru a minimiza simptomele de sevraj sau alte reactii adverse.

Va recomandam sa va programati la un medic psihiatru:https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/simptomele-si-tratamentul-tulburarilor-de-anxietate_16485

Multa sanatate!