Iritatie penis

Abuz de stupefiante

Postata de MembruMobileApp1485285749 cu 7 ani in urma.

Salut. Acum o zi am avut parte de prima masturbare. De atunci am avut niste usoare iritati la capul penisului. O fi din cauza ca in timpu masturbari am fost cam neglijent.. adica am repetat miscari puternice si intense... Nu a aparut nici o schimbare fizica pe penis. Numai ca am parte de aceea senzatie de arsura. Daca folosesc flucinononul mai poate amelerio. Sau asa este la prima masturbare si va trece in cateva zile. Va rog sa imi ziceti

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Este posibil ca iritatiile la care te referi sa fie cauzate de frecarea excesiva sau de o tehnic de masturbare prea aspra. Senzatia de arsura ar putea fi datorita iritatiei. Poti incerca sa folosesti o crema hidratanta sau un lubrifiant in timpul masturbarii pentru a preveni iritatia. Flucinononul este un medicament anti-inflamator si ar putea ajuta, insa ar fi indicat sa consulti un medic inainte de a-l folosi.

In ceea ce priveste schimbarea fizica, daca nu observi niciun fel de leziune, umflatura sau un alt tip de schimbare, nu ar trebui sa te ingrijorezi. Daca totusi, disconfortul persista sau apar alte simptome, ar fi bine sa consulti un medic pentru o examinare mai amanuntita.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/pruritul-mancarimea-genital_1340
https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/afectiuni-ale-aparatului-genital-masculin_740