Ce Se Intampla Cu Nasul De La Cocaina

Abuz de stupefiante Acanthosis nigricans

Postata de MembruMobileApp1499890488 cu 6 ani in urma.

Buna sunt alina si cu părere de rau am inceput acum aproape un an sa folosesc droga cocaină. O fac zilnic si multe ore cum ar fi incep pe la 8. 9 seara si termin pe la 5 dimineața chiar sunt singura cand o fac. Dar am o problemă ma doare foarte tare nasul si ochii nu știu cum sa va spun dar in nasul cred ca am o gaura. E posibil ? Îmi curge câte odată si singe dar nu e curat eu cred ca sunt bucăți de carne nu stiu dacă poate fi adevarat. Dacă cineva imi poate spune ce se întâmpla.

Raspunsuri (9)

Dr. Irina Dragoi

acum 6 ani

Buna Alina!Din pacate este foarte probabil sa iti fi perforat septul nazal.Cocaina afecteaza foarte grav cavitatea si sinusurile nazale.De asemenea,nu afecteaza doar nasul ,ci intregul corp deoarece substanta este transportata prin sange catre toate organele.Cele mai afectate sunt creierul,inima,vasele de sange,plamanii si rinichii,moartea subita poate sa se instaleze oricand in cazul unei supradoze.De obicei perforarea septului nu da simtome,dar cu cat e mai aproape de nari cu atat simtomele sunt mai evidente.Majoritatea perforatiilor nazale pot fi controlate fara interventie chirurgicala.Gaura nu se va inchide niciodata desi marginile leziunii se vot vindeca iar majoritatea simtomelor vor inceta.Iti recomand sa mergi la un medic Orl si sa ii spui cu sinceritate problema ta si iti va spune care este cea mai buna solutie in cazul tau.Binenteles,este absolut necesar sa nu mai inhalezi acest drog si sa renunti la el,sa cauti ajutor in cazul in care singura ti se pare imposibil sa o faci.Dependenta de cocaina este mare,dar mintea omului este mult mai puternica si sunt sigura ca poti sa o faci daca iti doresti cu adevarat.Mult succes si fii puternica!

Andreea

acum un an

E rău tare,eu trag dar nu ma opresc la 5 dimineața. A doua sau a treia zi.....offff.incep cu 1 gram și termin cu 12.sper sa reusesc sa renunt....

Liviu Alex

acum un an

Sa stii ca trebuie sa iti doresti foarte mult si o sa reusesti, eu sa știi ca sunt pe drumul cel bun, fac foarte mult sport, mananc sanatos, o credinta foarte puternica si nu sta cu persoane vicioase. Sunt sigur ca atunci cand nu ai ocupatie gandul zboara la cateva linii te minti singura ca iei o linie doua, dar defapt te duci in cateva grame! O sa reusesti daca vrei cu adevarat! O sa vezi dupa 1 luna ca o sa iubesti atat de mult cum o sa te simti👍

Adrian

acum un an

Si eu ma opresc tot dupa câteva zile .. as vrea sa discutam dacă se poate

Dani

acum un an

Buna Andreea. As vrea sa-mi impartasesti mao mult din experientele si comportamentele tale legate de consum Sotia mea face la fel si vrau sa stiu prin ceea ce trece, sa o inteleg mai bine si sa ma abtin la a o condamna. Stiu ca vina a fost prima data, apoi nu mai sta in puterea ei. Mu o condamn, vreau sa o inteleg. Si pentru aceasta, vrau sa stiu mai multe. S-a apucat fupa ce ne-am separat. Avem trei copii impreuna.

Knnax

acum un an

Am aceeași problemă, e dureros să văd și alți oameni în situația asta mizeră. După câteva kile trase, sinusurile se prăjesc, dinții dor toți intr-o simfonie, senzație de ochi uscați și dureri de cap zilnic. Plămâinii abia ce mai respiră, și niște retenție urinară, inima zici că e în 5000 de rotații pe minut...deși simțim pe pielea noastră, o facem în fiecare zi. Dependența de cocaină nu e grea, e foarte grea și cu un preț prea mare de plătit. Trăim intr-o continua amăgire. Doar noi putem renuța la lupta asta. Și sper toți să reușim.

iuliana

acum 7 luni

dece ma doare foarte tare capul ochi si nasul cand trag cocaina si am frisoane

Utilizator11708880477

acum o luna

Am acceiasi problema,doar ca nu mai iau accest Drogen și durerile de cap,nas,ochi (partea dreapta) nu inceteaza.
Am seri cand nu pot dormi de durere.pastilele chiar și cele mai tari ,respectiv iboprofem de 800 .nu ma ajuta decat Maxim 4 ore dupa care durerea reapare,alteori mai imi Curge și ochiul, doare și se umfla.
La 2-3zile suflu nasul și scot cât unghia mica un fel de dop(lam numit eu) care e cva sange cuagulat cu puroi.
Sunt sigura ca ceva nu este ok.
Doar ca am asa frica sa merg la orl...frica de xeia ce im va spune in urmqa unor cercetarii.
Cu siguranta ma astept cel mai rau....

Utilizator11711318013

acum 3 zile

Cand consumam, aveam 58 de kg, am ales sa dovedesc ca se poate schimba un om daca vrea, si poate realiza multe.
La inceput dormeam 2 ore pe noapte, ma foiam pt ca mi cerea corpul. Am 2 ani de cand sunt sober, si a fost cea mai inteleapta alegere, acum imi multumesc ca am fost puternic.
Cantaresc 84 de kg, imi doresc sa ajung culturist natural, si am devenit antrenor nutritionist in Londra.
Daca vrei, se poate