Am voie sa fac sex dacă după cele 40 de zile încă sangerez?

Abuz de stupefiante Afectiuni uterine Diverse Sangerare postpartum Sarcina
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Andrada cu 4 ani in urma.

As vrea sa stiu dacă am voie sa întrețin relații intime dacă încă sangerez după cele 40 de zile de la sarcina (a doua sarcina) am născut in 14 Iulie
Eu îmi aduc aminte ca dupa prima sarcina nu am mai avut sângerări dupa 3 saptamani acuma vad ca nu se mai termina,am avut câteva saptamani sângerări apoi din roșu S-a transformat in galben rozaliu (adica se curată uterul) pe urma in data de 12 aug. Am avut din nou sange era roșu 4 zile inițial am crezut ca mi-a venit menstruația iar pe urma ma asteptam sa se oprească am avut Iara vreo doua zile un mucus rozaliu gălbui iar acuma nu se mai oprește sângele un tampon normal pe zi de sange...
eu locuiesc in Olanda și nu stiu limba este dificil sa merg la un consult mai ales ca aici nu este ca in România

Raspunsuri (1)

Andrada

acum 4 ani

Multumesc