Pribleme psihice?

Abdomenul acut

Postata de Utilizator11566051989 cu 4 ani in urma.

Sotul meu a muncit în strainătate,de acum 4 luni de cand a venit acasa am observat schimbari în comportamentul lui.Am încercat sa- l conving să mearga la un psihiatru dar a refuzar.A început din ce în ce sa se agraveze pana într- o zi cand nu ne- a mai cunoscut si reacționand fara rost.Am chemat politia si nu l- au internat ptr ca nu si- a dat acordul.A facut mai rau,a provocat un scandal apoi din cauza vitezei a provocat un accident ranindu se doar el.Acum e la psihiatrie e cai mult adormit .Intrebarea mea e daca exista riscul sa mai aibă căderi deastea ,poate deveni violent? ptr că am un copil minor si îmi este frică.Să îl duc și la psiholog ? el ac***a o problema în strainătate a trecut printr- un șoc mare.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa discutati cu medicul curant.