Durere abdomen dreapta?

Abdomenul acut Afectiuni ale rinichilor Afectiunile pancreasului Apendicita
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11583765438 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. Am 34 de ani, barbat si de aprox. 1 luna de zile ma doare in partea dreapta jos, dar nu chiar jos, ci mai spre ficat. Nu am inflamatii, NU ma doar cand apas, nu am greturi, lipsa de mancare, febra. Precizez ca am aceste dureri in special cand stau in șezut. In rest simt destul de puțin durerea. Am făcut ecograf si toate sunt in regula, analizele de sânge sunt in regula, doar rog a iesit peste limita, 60. Imi puteti spune ce credeti ca as putea sa am ?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Utilizator11583765438

acum 4 ani

Scuzati... tgp a iesit 60.

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/afectiuni-infectioase-si-toxice-ale-ficatului-caracteristici-si-evaluare_15012

Utilizator11594209763

acum 3 ani

Asa am inceput si eu sa simt,jos in partea dreapta,acolo este rinichiul,urinez normal,nu am greturi sau alte simptome ciudate care ar putea cauza aceasta durere. Chestia e ca poate sa fie si daca te trage curentul. Ca de doua ori am dormit cu geamul deschis si posibil sa ma fi tras curentul. Ca ziua precedenta ma durut asa usor nu tare de numai puteam,foarte usoara durerea,dupa care a doua zi nu mai aveam nimic