Buna Ziua! Va rog sa ma ajutati, de aproape 1 an ma confrunt cu niste dureri abdominale groaznice?

Abdomenul acut Tulburari gastro-intestinale Peritonita Apendicita Afectiunile pancreasului Afectiuni si tulburari cardiovasculare Boli respiratorii Boli pancreatice si de ficat
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21541920681 cu 5 ani in urma.

Durerile apar in partea de stanga a abdomenului, chiar sub ultima coasta de jos. Durerile se simt ca atunci ca nu mananci nimic dimineata si te arde stomacul. La inceput medicii au spus ca este BRGE dar dupa mai multe teste a fost eliminat ca posibilitate. Intre timp durerea a ajuns si in spate, este insotita de greata, dureri de cap, tahicardie, puls foarte jos. De dimineata pana seara ma doare incontinuu orice as face, am incercat tot felul de tratamente pentru boli de stomac, dar orice tratament incercat m-a facut doar sa simt mai rau durerile. Simt incontinuu ca se misca gaze prin mine si am crampe si ragai de dimineata pana seara. Va rog mult, orice sfat e binevenit, sunt pur si simplu disperat, mi-a mancat nervii si speranta situatia asta, de la nimic nu simt ca mi se calmeaza durerile.

Raspunsuri (1)

Popa Florin

acum 4 ani

Exact aceleasi dureri le am si eu de 2 ani am facut fel de fel de analize si doctorii imi spun ca am o gastrita si ca trece cu nexium si ibutin dar nu mia trecut ...nu stiu ce sa ma mai fac