Abdomen mărit și tare?

Abdomenul acut

Postata de Utilizator11602425898 cu 3 ani in urma.

Am copil de 1 an, are burtica foarte mare si tare, balonata. Este constipata și nu face caca singurica, a slăbit foarte mult, are isterii și nu vrea sa mănînce aproape nimic.
Totul a început din maternitate cînd miau zis ca copilu a facut caca, pe cînd ea nu făcuse, respectiv ajunsă acasă asteptam caca și tot nu a mai făcut.
Peste o perioadă a revenit problema, nu face caca, papa doar lapte matern și îl varsă tot inapoi.
( din cauza pandemiei medicii nu se preocupa de alți pacienți atît de bine precum ar trebui, mi sa spus că are intoleranta la lactoza si glucoza, le evit pe ambele dar fetita tot e balonata si nu poate face caca fără supozitorii)

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Constipatia-si-diareea-copilului/cele-mai-bune-remedii-pentru-constipatia-bebelusilor_17895